PolyglotGym
КурсГраматикаСлова
УвійтиСтворити акаунт
КурсГраматикаСлова

Ще

БібліотекаСпільнота

Мова інтерфейсу

Створити акаунтУвійти
PolyglotGym
Усі мовиКурсиГраматика

Завантажити застосунок

Завантажити вApp StoreДоступно вGoogle Play
PolyglotGym

Вивчайте іврит онлайн з інтерактивними курсами, тренажером словника та іншими інструментами.

Навчання

  • Усі мови
  • Курси
  • Граматика
  • Слова
  • Вирівняти словник

Спільнота

  • Бібліотека
  • Форум
  • Клуби

Завантажити застосунок

Навчайтеся будь-де

Завантажити вApp StoreДоступно вGoogle Play

© 2026 PolyglotGym. Усі права захищені

Політика конфіденційностіУмови використання

КурсГраматикаСлова
  1. Головна
  2. ›Граматика
  3. ›A1
  4. ›Модальні дієслова יכול / רוצה / צריך
פעליםA1

Модальні дієслова יכול / רוצה / צריך

Modal verbs: can, want, need — with gender agreement and infinitive construction

Мета навчання

Can express ability, desire and need using יכול, רוצה, צריך with correct gender agreement

Навички для іспиту:דיבורהבנת הנקראהבנת הנשמעכתיבה

Подивіться на ці приклади. Чи можете ви помітити граматичну закономірність?

אני יכול לדבר עברית קצת.

Я (ч.) можу трохи говорити івритом.

היא רוצה לשתות מים.

Вона хоче випити води.

הילדים צריכים ללכת לישון.

Діти повинні йти спати.

Зверніть увагу на виділені частини. Що у них спільного?

שלושה פעלים מודאליים חשובים מאוד — כולם מסכימים במין ובמספר עם הנושא:

עבריתEnglishזכר יחידנקבה יחידהרבים
canיכוליכוליכולהיכולים/יכולות
wantרוצהרוצהרוצהרוצים/רוצות
needצריךצריךצריכהצריכים/צריכות

מבנה: נושא + מודאל + שם הפועל (לְ-)

דוגמאות: אני יכול לדבר עברית (I can speak Hebrew). היא רוצה לאכול (She wants to eat). הם צריכים ללכת (They need to go).

שים לב: רוצה לא משתנה בין זכר לנקבה ביחיד!

Застосуйте цю граматику у вправах курсу A1

Вправи для практики

Using masculine form יכול for female subject (*היא יכול instead of היא יכולה). Forgetting infinitive לְ- after modal (*אני רוצה אוכל instead of אני רוצה לאכול). Assuming רוצה has separate m/f forms — it doesn't in singular.

Типові помилки

Used wrong gender form of modal verb (e.g., היא יכול instead of היא יכולה)

יכול and צריך must match subject gender: f.sg. → יכולה / צריכה. רוצה is the same for m. and f. singular.

Omitted the infinitive לְ- after modal verb (e.g., *אני רוצה אוכל)

Modal verbs always require an infinitive: אני רוצה לאכול, היא יכולה ללכת, הם צריכים לישון.

אני יכול לדבר עברית קצת.

Я (ч.) можу трохи говорити івритом.

יכול (ч.р. одн.) + інфінітив לדבר. Мовець-жінка скаже יכולה.

היא רוצה לשתות מים.

Вона хоче випити води.

רוצה залишається однаковим для чоловічого і жіночого роду в однині.

הילדים צריכים ללכת לישון.

Діти повинні йти спати.

צריכים — форма мн. ч. ч.р. від צריך. Далі інфінітив ללכת (йти).

Практикувати в курсі

Застосуйте цю граматику у вправах курсу A1

A1 Курс
← Назад до тем

Закріпіть на практиці

Спробувати безкоштовну вправу з курсу

Схожі теми граматики

  • Дієслівний біньян Пааль: теперішній час
  • Наказовий спосіб
  • Біньян פעל (пааль): минулий час
  • Біньян פעל (пааль): майбутній час
  • Біньян פיעל (піель): теперішній час
  • Біньян הפעיל (гіфіль): теперішній час
  • Дієслово להיות (бути): минулий і майбутній час
  • Інфінітив