PolyglotGym
КурсГраматикаСлова
УвійтиСтворити акаунт
КурсГраматикаСлова

Ще

БібліотекаСпільнота

Мова інтерфейсу

Створити акаунтУвійти
PolyglotGym
Усі мовиКурсиГраматика

Завантажити застосунок

Завантажити вApp StoreДоступно вGoogle Play
PolyglotGym

Вивчайте норвезька онлайн з інтерактивними курсами, тренажером словника та іншими інструментами.

Навчання

  • Усі мови
  • Курси
  • Граматика
  • Слова
  • Вирівняти словник

Спільнота

  • Бібліотека
  • Форум
  • Клуби

Завантажити застосунок

Навчайтеся будь-де

Завантажити вApp StoreДоступно вGoogle Play

© 2026 PolyglotGym. Усі права захищені

Політика конфіденційностіУмови використання

КурсГраматикаСлова
  1. Головна
  2. ›Граматика
  3. ›A1
  4. ›Модальне дієслово: kan (могти)
VerbA1

Модальне дієслово: kan (могти)

Модальне дієслово 'kan' виражає здатність та дозвіл.

Мета навчання

Я вмію використовувати 'kan' для вираження здатності або дозволу.

Навички для іспиту:LeseforståelseLytteforståelseMuntligSkriftlig

Подивіться на ці приклади. Чи можете ви помітити граматичну закономірність?

Jeg kan snakke norsk.

Я вмію говорити норвезькою.

Kan du hjelpe meg?

Ти можеш мені допомогти?

Jeg kan ikke kjøre bil.

Я не вмію водити машину.

Зверніть увагу на виділені частини. Що у них спільного?

Модальне дієслово kan виражає здатність або дозвіл. Після нього завжди стоїть інфінітив без «å».

Заперечення: Підмет + kan + ikke + інфінітив

Застосуйте цю граматику у вправах курсу A1

Вправи для практики

Додавання 'å' після модального (❌ kan å snakke → ✅ kan snakke).

Типові помилки

Adding 'å' after modal verb

Modals are always followed by bare infinitive in Norwegian

Conjugating the verb after modal

The verb after a modal stays in infinitive form

Jeg kan snakke norsk.

Я вмію говорити норвезькою.

Модальне дієслово 'kan' + інфінітив без 'å'

Kan du hjelpe meg?

Ти можеш мені допомогти?

Модальне на початку питання

Jeg kan ikke kjøre bil.

Я не вмію водити машину.

Заперечення: модальне + ikke + інфінітив

Практикувати в курсі

Застосуйте цю граматику у вправах курсу A1

A1 Курс
← Назад до тем

Закріпіть на практиці

Спробувати безкоштовну вправу з курсу

Поширені запитання

Коли вживається Модальне дієслово: kan (могти)?
Модальне дієслово kan виражає здатність або дозвіл. Після нього завжди стоїть інфінітив без «å».
Які типові помилки з Модальне дієслово: kan (могти)?
Додавання 'å' після модального (❌ kan å snakke → ✅ kan snakke).

Схожі теми граматики

  • Правильні дієслова в теперішньому часі
  • Дієслово «бути»
  • Дієслово «мати»
  • Модальне дієслово: må (повинен)
  • Модальні дієслова: vil і skal
  • Дієслова з частками
  • Наказовий спосіб
  • Зворотні дієслова